Kam reikalingas fitosanitarinis sertifikatas?

Fitosanitarinis sertifikatas reikalingas visiems augalinės kilmės produktams tokiems kaip, grūdai, vaisiai, bulvės, riešutai ir kt. Sertifikatas bus reikalingas ir medienai, bei pakavimo ar paletavimo medžiagoms, kurios pagamintos iš medžio. Yra nemažai šalių į kurias gabenat prekes, medinė pakavimo medžiaga (MPM) turi būti apdorota ir ženklinta pagal ISPM 15 reikalavimus.

Kas yra fitosanitarinis sertifikatas?

Fitosanitarinis sertifikatas – tai tarptautinio standarto dokumentas, kurio išdavimą reglamentuoja eksportuojančios šalies įstaigos užtikrinančios augalų apsaugą. Išduotas sertifikatas patvirtina, kad išvežamos prekės atitinka visus fitosanitarinius reikalavimus. Šis dokumentas turi keliauti su kartu su prekių transportavimo dokumentais.

Kodėl fitosanitarinis sertifikatas įforminamas Klaipėdoje?

Fitosanitarinis sertifikatas augalinės kilmės produktams eksporto atveju įforminamas pagal pakrovos vietą, todėl krovos darbus atlikus Klaipėdoje, sertifikatą išduos Klaipėdos mieste. Importo atveju, tai yra įvežant prekes į Europos sąjungą, eksportuojančios šalies kontroliuojančio institucijos išduotą fitosanitarinį sertifikatą reikės pateikti institucijai, vykdančiai importuojamos produkcijos arba medinės pakuotės, ant kurios sudėta produkcija, kontrolę. Jei prekės.

Fitosanitarinis sertifikatas reeksportui

Jeigu augalai, augaliniai produktai ir su jais susiję objektai, kuriems būtina fitosanitarinė kontrolė, buvo įvežti ne iš Europos Sąjungos valstybės narės arba buvo išskirstyti, perkrauti į kitą transporto priemonę, arba pasikeitė krovinio savininkas, arba išvežami į kitą ne Europos Sąjungos valstybę narę išduoda fitosanitarinį reeksporto sertifikatą. Sertifikatas išduodamas jei augalai, augaliniai produktai ir su jais susiję objektai atitinka importuojančios šalies fitosanitarinius reikalavimus. Prie reeksporto sertifikato yra prisegamas fitosanitarinio sertifikato originalas arba patvirtinta šio sertifikato kopija.

Pasitikėkite specialistais

Patikėkite savo krovinį į mūsų specialistų rankas ir viskas bus atlikta greitai ir sklandžiai. Jeigu gabenamam kroviniui bus reikalinga fitosanitarinė apžiūra, mes nugabensime jūsų krovinį atsakingoms institucijoms patikrinti ir pateiksime/išimsime/įforminsime fitosanitarinį sertifikatą. Jeigu ketinate gabenti augalus, augalinius produktus ar su jais susijusius produktus iš/į trečiųjų šalių į/iš Europos Bendrijos šalis arba atvirkščiai – Jūs privalote turėti ir fitosanitarinį sertifikatą. Mes pasirūpinsime visų reikalingų dokumentų paketu ir pristatymu išduodančiajai institucijai bei rinkliavų apmokėjimu. Taupykite savo laiką, patikėdami šiuos darbus mums o mūsų užsakytas kurjeris pristatys fitosanitarinį tiesiai į Jūsų biurą jau kitos dienos rytą.

Daugiau apie kontroliuojamus produktus galite paskaityti čia.

Taupykite savo laiką, patikėdami šiuos laikui imlius darbus mums. Susisiekite su mumis.