Krovinių transportavimas baržomis Klaipeda Kaunas (Marvelės uostas) Klaipėda nėra naujiena Lietuvoje, tačiau infrastruktūros nebuvimas labai riboja uosto galimybes.

Marvelės uostas

Uosto adresas – Raudondvario pl. 113, Kaunas. Vakarinės krantinės ilgis – 100 m, rytinės krantinės ilgis – 90 m.

Uostas yra naudojamas laivų stovėjimui bei gamybinei – ūkinei veiklai užtikrinti. Uoste yra įrengta laivų technikos priežiūros gamybinė bazė, čia dokuojamos ir remontuojamos vidaus vandenų transporto priemonės, taip pat yra įrengtas – slipas laivams iškelti. Visgi uoste dar nėra išvystyta infrastruktūra. Norint krauti konteinerius reikia samdytis mobilų kraną, kuris turi dirbti visą baržos stovėjimo uoste, laikotarpį. Apie birių krovinių krovą kol kas galima tik pasvajoti.

Tačiau atsiradus finansavimui atsirastų galimai atsirastų ir infrastuktūra (kranai, krovos technika, sandėlis), Marvelės uostas gali tapti ekonomišku ir ekologišku transporto logistikos grandinės komponentu.

Viena iš labiausiai UAB Onzė vertinamų galimybių Marvelės uoste – būtu galima transportuoti konteinerius su maksimaliu leistinu svoriu – 29 tonomis krovinio. Galimai ateityje konteinerinės linijos turės konteinerių “stoka”, bet kadangi krantinės plotas yra ganėtinai mažas, tai mažai tikėtina.

Marvelės uostas
Marvelės uostas

Vidaus vandens kelių direkcija

Visgi, vidaus vandens kelių direkcija (VVKD), bendradarbiaudama su krovinių laivų-baržų savininkais, planuoja ir 2021 metais tęsti krovinių konteineriuose vežimus. Žinoma tai veiks jei verslas tai palaikys. Labiausiai šis vidaus vandenų kelias galėtų būti naudingas vežant neabartinius ir sunkiasvorius krovinius.

Lietuvos vidaus vandenų kelius galite paržiūrėti čia.

Negabaritinių ir sunkiasvorių krovinių krova

Negabaritinių bei sunkiasvorių krovinių transportavimas baržomis į Marvelės uostą – tai logistikos sritis kurioje UAB Onzė specialistai gali jums padėti. Uoste yra laivų pakėlimo įrenginys – slipas, unikalus savo techniniais pajėgumais – jo pagalba galima iškelti 85 m ilgio, 12 m pločio ir iki 600 t svorio krovinius.

Baržos frachtavimas

Prireikus baržos frachto bet kokiams kroviniui, kreipkitės į UAN Onzė laivų frachtavimo specialistus. Pakonsultuosime tiek frachtavimo, tiek pakrovos ar iškovos klausimais. Pasiūlysime optimaliausius transportavimo variantus.

Susisiekite dabar!