Lėktuvų bei sraigtasparnių gabenimas yra vienas iš sudėtingesnių transportavimo procesų. Lėktuvų būna įvairiausių tipų, dydžių, gabaritų, svorių, ir dėl to tikslią transportavimo kainą suskaičiuoti trunka pakankamai laiko. Juk reikalinga įvertinti visus veiksnius, bei numatyti galimas problemas, įvertinti oro sąlygas. Lėktuvai juk kainuoja ne vieną milijoną Eurų, todėl būtina viską atidžiai išanalizuoti, išmatuoti ir apgalvoti.

Lėktuvų ir sraigtasparnių išmontavimas

Kad pasiekti geresnė transporto kainą savo klientams lėktuvus rekomenduojame išmontuoti. Priklausimai nuo pasirinkto transportavimo būdo, greičiausiai bus būtina nuimti sparnus. Plačius krovinius transportuoti yra labai sudėtinga. Jei lėktuvo ilgis labai didelis, gali būti reikalinga jį sumažinti, t.y. lėktuvo fuzeliaža padalinti į dvi ar daugiau dalių.

Lėktuvų bei sraigtasparnių gabenimas autotransportu.

Lėktuvų bei sraigtasparnių gabenimas autotransportu tai atsakingas procesas, reikalaujantis tiek žinių, tiek techninių pajėgumų. Vežant lėktuvus automobilių transportu galimai reikės atlikti:

  • Maršruto tyrimą;
  • Tiltų ekspertizę;
  • Pervežimo projekto sudarymą;
  • Leidimų negabaritiniams kroviniams gavimą;
  • Krovinio palydą.

Reikalingos automobilių transporto priemonės parinkimas

Priklausomai nuo krovinio išmatavimų parinksime reikalingą transporto priemonė ir ją užsakysime. Jei reikalingos transporto priemonės nėra Lietuvoje, pasitelksime užsienio šalių vežėjus. UAB Onzė bendradarbiauja su Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Suomijos, Vokietijos, Olandijos negabaritinių krovinių vežėjais.

Lėktuvų bei sraigtasparnių gabenimas jūros transportu.

Lėktuvų bei sraigtasparnių gabenimas jūros transportu gali būti atliekamas keliais būdais. Priklausomai nuo reikalingo transportavimo maršruto bei laiko, parinksime optimaliausią transportavimo būdą, sudarysime veiksmų planą ir sėkmingai viską įgyvendinsime. Visus lėktuvų bei sraigtasparnių gabenimo jūros transportu variantus pateikiame jums.

Transportavimas ant vieno 40’FR konteinerio

Vienas iš paprasčiausių ir lengviausiai įgyvendinamų transportavimo būdų yra krovinio gabenimas 40’FR konteineriais. 40’FR išmatavimus ir leistinus svorius galite sužinoti čia. Jei krovinys telpa ant vieno 40’FR konteinerio, lėktuvą ant konteinerio galima pakrauti ir užtvirtinti tiesiai konteineriniame terminale. Konteineris su lėktuvu bus pakrautas į konteinerinį laivą specialiais sprederiais, kurie yra pritaikyti nedabartinių krovinių krovai į konteinerinius laivus.

Sprederis naudojamas nedabartiniams kroviniams krauti

Priklausimai nuo krovinio gabaritų, teks susimokėti už laivybos linijos prarastas vietas laive, todėl tokių krovinių transportavimo kaina yra labai didelė. Kaip skaičiuojami prarasti “slotai” galima pamatyti žemiau patektame paveikslėlyje.

Prarastos vietos laive skaičiavimas
Prarastos vietos laive skaičiavimas

Transportavimas ant kelių 40’FR konteinerių.

Kadangi 40’FR konteineriai yra sulankstomi, yra keli konteinerių panaudojimo būdai kroviniams vežti. Jei krovinio gabaritai ar svoris yra labai didelis, naudojami užlenkti 40’FR konteinerių. Iš pradžių jie yra įkeliami į laivą, ir tik po to kai visi reikalingi 40’FR konteineriai yra savo vietose, keliams krovinys. Krovinys statomas ant laive sudėtų konteinerių ir tik tada tvirtinamas. Ši procedūra yra pakankamai imli laikui, tačiau tai vienas iš efektyviausių krovinio transportavimo būdų.

Transportavimas ant mafi platformos RORO arba keltų linijomis

Mafi platforma tai keltų arba RORO linijų naudojama negabaritinių krovinių transporto priemonė. Dažniausiai linijos turi savo mafi platformas, tačiau būna ir taip, kai yra leidžiama naudoti kitos linijos mafi platformą. Tam yra reikalingas papildomas suderinimas. Visgi lietuvoje nėra keltųų linijų, kurios pasiektų Hamburgą, Antverpeną ar Roterdamą. Juk iš ten išlaukinėja didieji RORO laivai. Todėl transportuoti iki šių uostų reikės žemagrinde platforma.

Mafi Platforma
Mafi Platforma

Transportavimas laivu arba barža, kai krovinys frachtuojamas kaip pilnas arba dalinis krovinys.

Lėktuvų bei sraigtasparnių gabenimas laivais įmanomas, bet reikalinga sukaupti didesnį krovinio kiekį. Gabenti pavienius vienetus laivu gali būti tiesiog neefektyvu ir labai brangu.

Turite klausimų ar reikia transportavimo kainos – susiekite su UAB Onzė specialistais.