TEMPERATŪRINIŲ KROVINIŲ PERVEŽIMAS oro transportu

Temperatūrinių krovinių pervežimas – labai atsakingas procesas. Kai gabename greitai gendančias prekes – ar jos būtų šaldytos, atšaldytos ar kontroliuojama aukštesnė temperatūra – naudojame specialias krovinių pakavimo priemones bei medžiagas.

Sausasis ledas

Transportuojant krovinius oru naudojame sausąjį ledą. Suskaičiuojame transportavimo maršrutą ir apskaičiavę kelionės laiką nustatome kiek “sausoje ledo” prireiks šiam vežimui atlikti. Tada savo rekomendacijas pateikiame krovinio siuntėjui. Svarbu žinoti, kad sausasis ledas yra beveik 1,5 karto sunkesnis už paprastą ledą ir transportavimo oru kainą bus įskaičiuota ir pakavimo medžiagų kaina.

Pervežant siuntą su sausu ledu uždarame kėbule, krovinių arba bagažo skyrius turi būti atskirtas uždara pertvara nuo vairuotojo ir keleivių.

Sausasis ledas priskiriamas 9-ai pavojingų krovinių klasei, tačiau pagal ADR 2015 sausio 1 d. redakciją, jei ledas naudojamas kaip šalčio nešėjas, siunta supakuota tinkamai, specialiai tam pritaikytoje pakuotėje, o krovinys ir transporto priemonė paženklinti specialiais ženklais – ADR nuostatos netaikomos.

TEMPERATŪRINIŲ KROVINIŲ PERVEŽIMAS oru gali būti REIKALINGAS ŠIEMS KROVINIAMS:

  • Mėsai ir mėsos produkcijai;
  • Pieno produktams, ledams;
  •  Įvairių rūšių konservams;
  • Konditerijos gaminiams;
  • Jūros gėrybėms ir šaldytoms žuvims;
  • Šviežiems/šaldytiems vaisiams;
  • Daržovėms ir grybams;
  • Vaistams ir kitiems medicininiams preparatams;
  • Gėlėms

Skubių ir temperatūrinių krovinių ženklinimas

Oro transportu gabenamų temperatūrinių krovinių ženklinimas – IATA (Tarptautinės Oro Transporto Asociacijos) rekomenduojamas papildomas lipdukas. Priminti  aptarnaujančiam personalui apie  itin skubius bei temperatūrinio rėžimo pokyčiams jautrius krovinius. Šis lipdukas yra pripažįstamas visų oro transporto dalyvių (oro linijos, oro uostai, oro uostų krovinių terminalai ir kt.), kaip ženklas, jog gabenamas krovinys yra itin skubus bei jo laikymo sąlygos išskirtines, o aptarnavimui reikalingas didelis prioritetas.

Temperatūrinio rėžimo kroviniai transportuojami naudojant vieną iš dviejų temperatūros kontrolės technologijų. Pirmasis tai aktyvi sausojo ledo temperatūros kontrolės sistema, o antroji – kompresoriaus aušinimo sistema.

SUTVARKOME VETERINARINIUS ar fitosanitarinius SERTIFIKATUS

Prireikus išimame veterinarinį sertifikatą eksportui arba veterinarinį įvežimo dokumentą (VID) ar fitosanitarinį sertifikatą, jei toks yra reiklaingas.

Dėl transportavimo pasiūlymo susisiekite su specialistu jau šiandien.