Vėjo jėgainių transportavimas

Vėjo jėgainių transportavimas tai populiarėjanti paslauga. Elektros iš atsinaujinančių energijos išteklių rėmimas iš Europos sąjungos lėšų įneša pokyčių ir į Lietuvos energetiką. Didėja rengiamų saulės ir vėjo parkų. Šios saulės ir vėjo elektrinės labai sumažins CO2 taip sumažindamos žmogaus veiklos įtaka visuotiniams atšilimui, bei saugodamos žemės planetą ateities kartoms. Taigi – saulės ir vėjo energija vaidina ir vaidins vis didesnį vaidmenį energijos gamyboje. Šiandien pasauliui reikia ne tik daugiau bei ir didesnių vėjo jėgainių. O pagal ateities prognozes didės vėjo jėgainių galia, o su ja didės jėgainių dydžiai ir svoriai.

Vėjo jėgainių galingumo prognozė

Vėjo jėgainių transportavimas priklauso nuo įvairių parametrų. Žiūrint iš logistinės pusės didžiausią dalį logistikos kaštų sudaro vėjo mentės, bokšto bei jėgaines korpuso su pavarų dėže bei elektros generatoriumi transportavimas. Kitos dalys nėra labai didelės ir transportavimo kaštai bus palyginti maži. Kai kurių gamintojų vėjo jėgainių dydis gali siekti 100 metrų ar daugiau. Vėjo turbinos tampa sunkesnės, rotoriaus mentės ilgesnės, o bokšto komponentai didesni. Pats korpusas gali sverti 75 tonas ir daugiau.

Taigi, transportavimo būdo bei maršrutų parinkimas priklausys nuo vėjo jėgainės modelio, gamintojo, transportavimo maršruto. Pagal vėjo jėgainės modelį parinksime reikiamas transporto priemones tiek sausumos tiek jūros transportu, užsakysime visus reikiamus leidimus bei suorganizuosime reikiamas sandėliavimo ir krovos paslaugas tarpiniuose uostuose. Žinoma būtina atsižvelgti į gamintojo rekomendacijas transportavimui ir griežtai jų laikytis, todėl esant poreikiui konsultuosimės su vėjo elektrinės gamintojais. Beveik visais transportavimo atvejais gamintojai siunčia savo atstovus tiek transportavimo tiek krovos ar surinkimo procesų priežiūrai.

Vėjo jėgainės sandara

Vėjo jėgainių vežimas laivais

Vienas pigiausių transportavimo būdų yra vežimas laivais, arba kitais žodžiais tariant – laivo frachtavimas. Tačiau šis transportavimo būdas reikalauja specifinių žinių, atidaus planavimo, bei tikslaus vykdymo. Planavimo etape labai svarbu atidžiai suderinti su vežėju ir/ar krovos kompanija laikymo ir tvirtinimo planą. O vykdant patyrę survėjeriai ar gamintojo atstovai turi atidžiai sekti ir stebėti visą procesą, ir atsiradus menkiausiai problemai stabdyti procesą ir reikalauti pašanti trūkumus.

Be gamintojo asmeninio transportavimo vadovo, SOLAS VI ir VII skyriuose reikalaujama krovinių tvirtinimo („CS“) žinyno, skirto visų tipų laivams, gabenantiems krovinius, išskyrus kietus ir skystus birius krovinius. O DNV saugaus krovinių laikymo ir tvirtinimo praktikos kodekse pateikiami metodai, kaip apskaičiuoti patenkinamą pritvirtinimo tvarką pakraunant nestandartinio dydžio krovinius. Šį žinyną galite perskaityti čia.

BIMCO sunkiasvorių ir negabaritinių krovinių frachtavimo kontrakto pavyzdį galite perskaityti čia.

Vėjo turbinų transportavimas sausumos transportu

Vėjo turbinų transportavimas sausumos transportu 3, 4, 5, 6 ir 7 ašių dvigubais ar trigubais išilginiais sunkvežimiais su priverstiniu valdymu. Galime transportuoti krovinius iki 60 metrų krovinio paviršiaus. Sunkiems ir ilgiems ir sunkiems kroviniams vežti naudojame 100 ir 200 tonų keliamosios galios pasukamus vežimėlius su automatine savaiminio sekimo įranga. Taip pat naudojame hidraulinius adapterius tarp transporto priemonės priekinės ir galinės ašių, skirtus ilgiems savarankiškiems kroviniams gabenti.

Kai kurių modelių vėjo jėgainių dalims vežti naudojame ir žemagrindes platformas, kurių krovinio paviršiaus plotas yra iki 19,00 m, o galimas svoris – iki 140 tonų.

Visa parenkama ir naudojama technika dirba užsienyje – Vokietijoje, Lenkijoje, Suomijoje, Latvijoje, bet geri santykiai su vežėjais leidžia mums užsitikrinti technikos atvykimą ir į Lietuvą.

Vėjo jėgainių vežimas geležinkelių transportu

Vėjo jėgainių transportavimas ant geležinkelio platformų tai laikui imlus procesas, reikalaujantis patirties ir žinių. Priklausimai nuo vėjo jėgainių modelio parinksime reikalingą geležinkelio riedmenų parką, užsakysime reikalingas platformas, apskaičiuosime ir paruošime tvirtinimo schemas bei suderinime jas su geležinkeliais.

Vėjo jėgainių transportavimas geležinkelio transportu

Atliekame tokias papildomas paslaugas vėjo jėgainėms

  • vėjo jėgainių pakrova bei iškrova;
  • survėjerio paslaugos;
  • muitinės tarpininko paslaugos;
  • vėjo turbinų tvirtinimas;
  • tvirtinimo elementų virinimas bei nupjovimas po iškrovos

Planuojate vežti vėjo jėgaines ar statyti vėjo jėgainių parką – pasikonsultuokite su UAB Onzė specialistais dar šiandien.